Obóz edukacyjny w Szczecinie

W dniach 21-28.08.2017 r. w Szczecinie odbył się obóz edukacyjny dla uczestników należących do Młodzieżowej Rady Szkoły w ZS Rąbinie.  Obóz został zorganizowany przez Pracownię Inicjatyw Społecznych w ramach realizowanego zadania pt. „Młodzieżowa Rada Szkoły” współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Program obozu obejmował m.in. 42 h zajęć edukacyjnych, których zadaniem było pogłębienie  integracji, ale także pobudzanie kreatywności. Uczestnicy obozu w czasie zajęć zaplanowali przedsięwzięcia na kolejny rok szkolny, oraz pracowali nad gazetką szkolną.

Uczestnicy  obozu okazali się bardzo kreatywni i w bardzo ciekawy sposób zaplanowali sobie, każdą wolną chwilę. Dzięki temu, że pogoda dopisała, jak również  i „pogoda ducha” uczestników nie zawiodła, zostało zrealizowanych większość działań zaplanowanych przez MRS.

W czasie trwania obozu uczestnicy oprócz  zajęć programowych  zwiedzili: Muzeum Techniki i Komunikacji,  Filharmonię Szczecińską, Podziemia Szczecina, odwiedzili Papugarnię, zwiedzili Szczecin  w czasie przejażdżki zabytkowym tramwajem, czynnie uczestniczyli w przedstawieniu „Mały Książę”, świetnie bawili się w Parku Trampolin, na ognisku, oraz podczas zabaw integracyjnych w parku i na placu zabaw. Wybrali się również na film „Gang Wiewióra 2”.

Była świetna atmosfera. Niestety w dobrym towarzystwie czas szybko mija. Tydzień minął fantastycznie – było dużo śmiechu i wiele atrakcji. Większość uczestników  na pewno zapamiętam miłe wspomnienia z tego obozu i będzie go długo wspominać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *