„Młodzi obywatele na start!” w Jesionowie

Od maja 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jesionowie rozpoczęto realizację projektu pn. „Młodzi obywatele na start!”. Autorem i realizatorem projektu jest stowarzyszenie Pracownia Inicjatyw Społecznych, które wygrało projekt w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, przy współudziale Stowarzyszenia „Wspólnie łatwiej” z Jesionowa.

Głównym celem projektu jest: Zwiększenie aktywności obywatelskiej uczniów Zespołu Szkół w Rąbinie oraz Szkoły w Jesionowi poprzez działalność Kółka Historycznego i Samorządu Uczniowskiego podczas 8 miesięcy realizacji projektu.

Projekt realizowany jest od 1 maja do 31 grudnia 2018r.

Główne działania projektowe:
1) Spotkania Kółka Historycznego – wiodącym tematem spotkań będzie: „Polska Niepodległa”.
2) Działalność Samorządu Uczniowskiego – organizacja przedsięwzięć upamiętniających setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości: organizacja Mobilnych Wystaw „Niepodległa Polska” oraz jedno wydanie gazetki z relacjami uczniów ze wszystkich podjętych w projekcie przedsięwzięć.
3) Obóz edukacyjno – samorządnościowy – 6. dniowy wyjazd do Krakowa, z programem nastawionym na udział w wielu inicjatywach organizowanych z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz naukę partycypacji społecznej.
4) Obchody upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości połączone z międzyszkolnym konkursem wiedzy historycznej.

Realizacja zadania w znacznym stopniu przyczynia się poznania historii Polski, a także angażuje młodzież w obchody z okazji odzyskania jej niepodległości.

Zadanie publiczne „Młodzi obywatele na start!” jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *